W Dniu Przyjaciela, Sasanki były z wizytą w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju, co było okazją by połączyć zabawę z promocją czytelnictwa. Dzieci wysłuchały utworu pt.: „Mój przyjaciel” A. Frączek i rozpoczęły rozmowę na temat, co sprawia by nasze relacje były miłe, serdeczne i przyjazne. Stworzyły w bibliotece „Krainę Przyjaźni”, w której wszyscy są dla siebie życzliwi. Mówiąc o sympatii, pomocy, dobroci, przyjaźni przekazywały sobie z rąk do rąk serduszko – symbol przyjaźni, wypowiadając rymowankę: „Serduszko przyjaźni puszczam w krąg, niech wróci do mych rąk”. Dla dzieci były przygotowane fragmenty utworów literackich mówiących o przyjaźni, dobroci, miłości dla rodziny, kolegów i koleżanek, zwierzątek. Były to: „Kochana mamusia” A. Frączek, „Babcia i Dziadek” H. Delforge, E. Hutta „Kubuś Puchatek” – „Niezwodny przyjaciel”, „Przyjaciółka” K. Górska, „Psie troski” T. Justyniarski i inne. Na podstawie tych utworów dzieci próbowały określić cechy dobrego przyjaciela. Dzieci mówiąc o przyjaźni, dowiedziały się, że wyjątkowym przyjacielem jest książka, która uczy, rozbudza w nas wyobraźnię i ciekawość poznania świata. Z dużym zainteresowaniem oglądały książeczki dedykowane dla nich. Kolorowały zaprzyjaźnione warzywa. Zadowolone wróciły do przedszkola.



















