BAL KARNAWAŁOWY 2022

"Zaśpiewajmy i zagrajmy Jezusowi"

W niedzielę podczas Mszy Świętej w Kościele p.w. Bożego Ciała w Busku-Zdroju dzieci 6-letnie z grupy VI  przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe pt.: ,,Zaśpiewajmy i zagrajmy Jezusowi”.  Przedszkolaki, przebrane w piękne stroje, zaprezentowały historię narodzin Jezusa, odśpiewały wesołe pastorałki oraz tradycyjne polskie kolędy. W Liturgię Mszy Świętej włączyli się rodzice dzieci oraz siostra Chrystiana, a modlitwę Wiernych czytała siostra naszego przedszkolaka.
Obecni goście: Pan Michał Maroński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój, Pani Barbara Szostak - Dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 3, rodzice, dziadkowie oraz parafianie, zebrani na mszy, nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Słowa uznania oraz serdeczne podziękowanie za wzruszające przeżycia złożył dzieciom ksiądz proboszcz Marian Janik. Ta piękna uroczystość była dedykowana w szczególności Babciom i Dziadziusiom z okazji Ich Święta.
Jasełka, pod kierunkiem Pani Dyrektor przedszkola, przygotowały wychowawczynie grupy: A. Karcz, B. Zając oraz siostra Helena.

Doświadczenia i eksperymenty w grupie IV

Zabawy badawcze, doświadczenia i eksperymenty uatrakcyjniają proces wychowawczo – dydaktyczny i pobudzają dzieci do twórczego działania i myślenia. Tego rodzaju zabawy są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchamiają wyobraźnię, koncentrację uwagi, spostrzegawczość i wytrwałość. Działając, dziecko myśli, poznaje zjawiska i ich cechy, właściwości i zależności przyczynowo – skutkowe. W grupie IV zostały wykonane doświadczenia: „Gumowe jajo”, „Kolorowy deszcz”, „Ciecz nienewtonowska” i „Tworzenie ciastoliny”. Z wykonywanych doświadczeń dzieci czerpią wiele radości. Jest to dla nich wspaniała zabawa.

Przedszkolaki dbają zimą o ptaki

Zimowe zabawy - grupa IV

Poznajemy charakterystyczne cechy zimy.