Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2017

W dniu 13.10.2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z każdej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny, w którym zawarte były życzenia oraz podziękowania skierowane do Pani Dyrektor Barbary Szostak, nauczycieli oraz całego personelu przedszkola. Podczas akademii nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za szczególne osiągnięcia w pracy wychowawczo-dydaktycznej została uhonorowana nauczycielka Pani Dorota Wyrzycka. Natomiast nagrody Dyrektora Przedszkola otrzymały nauczycielki: Agata Kułaga, Danuta Zawisza, Magdalena Prędka oraz Beata Zając.

"Słodki odpoczynek" grupa I

"Kto soki pije, ten długo żyje!"

Dzieci z grupy VII (4-latków) doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Przez cały tydzień, w ramach zajęć miały okazję poznać różnego rodzaju owoce. Dowiedziały się, że można z nich robić konfitury, kompoty i pyszne sałatki. Z myślą o witaminkach, postanowiły również zrobić sok. Przyniosły do przedszkola marchewki, jabłka, banany i winogrona. Owoce zostały dokładnie umyte. Z pomocą szefowej kuchni – Pani Ani i przedszkolnej sokowirówki, sok w kilka chwil był gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ był wykonany bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Sałatka owocowa w grupie III

Dzieci z grupy III doskonaliły umiejętności liczenia i segregowania, po czym ochoczo zabrały się do krojenia owoców, z których powstała pyszna sałatka owocowa.

Soczek owocowy w grupie I

„Maluszki" z grupy I wiedzą, że owoce i warzywa mają dużo witamin. Należy ja jeść codziennie, żeby być zdrowym i silnym. W dniu 5 października przedszkolaki zaprosiły szefową kuchni Panią Anię i przyglądały się jak z marchewek i jabłuszek powstaje pyszny sok. Potem była degustacja.... Mniam....