Zakończenie roku w grupie VI

W dniu 22 czerwca w grupie VI odbyło się oficjalne zakończenie roku. Sześciolatki w formie wierszy i piosenek wspominały lata spędzone w przedszkolu oraz z radością mówiły o rozpoczynających się wakacjach. Na pamiątkę uczęszczania do naszego przedszkola dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor Barbary Szostak i wychowawczyń dyplomy oraz drobne upominki. Niejednemu łezka się w oku zakręciła podczas tego pożegnania, jednak tort przygotowany przez rodziców pomógł w osłodzeniu tej chwili rozstania. Dziękujemy rodzicom za tak miły gest, a dzieciakom życzymy pełnych radości wakacji oraz dalszych sukcesów w nauce.

Zakończenie roku w grupie IV

21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków z gr IV, które w tym roku odchodzą do szkoły, do klasy I. Tego dnia grupa Starszaków żegnała się z przedszkolem rozpoczynając uroczystość pięknie zatańczonym polonezem. Z wielkim wzruszeniem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki . Na zakończenie Starszaki otrzymały pamiątkowe tablo i książki z dedykacją, by czas w przedszkolu wspominać mile i dobre w nim chwile. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym, za owocną współpracę. Słowa uznania skierowali również rodzice. W ich mieniu głos zabrała jedna z Mam dziękując w wierszu Pani Dyrektor i wszystkim paniom z grupy IV za miłą współpracę. Po występach był też czas na miły słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Żegnamy Starszaków życzymy powodzenia oraz samych szóstek w szkole.

Pożegnanie starszaków 2018

„Kończą się już zajęcia
wakacji nadszedł czas.
Żegnajcie starsze dzieci
Już opuszczacie nas.
Żegnajcie już
w przedszkolu zabawy kończą się,
a po wakacjach,
w szkole będziecie uczyć się."
Słowami między innymi tego wierszyka oraz tańcem i piosenkami młodsze dzieci z grup II, III i V pożegnały swoich starszych kolegów opuszczających już nasze przedszkole, życząc im jednocześnie samych radosnych chwil i sukcesów w dalszej nauce. Do życzeń dołączyła się oczywiście Pani Dyrektor Barbara Szostak.

Powitanie lata 2018

21 czerwca nasze przedszkolaki powitały lato wspólnie ze swoimi rówieśnikami z innych placówek biorąc udział w barwnym korowodzie aleją Mickiewicza zorganizowanym przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury. W parku zdrojowym miały okazje wysłuchać koncertu uczniów ze szkoły muzycznej I stopnia oraz obejrzeć bajkę ekologiczną.

Warsztaty edukacyjne w rezewacie przyrody

Dzieci z grupy V, wraz ze swymi paniami - Haliną Żądło i Agatą Kułagą, wybrały się na wycieczkę do rezerwatu przyrody "Polana Polichno" na terenie Kozubowskiego Parku Krajobrazowego oraz Szkółki Leśnej w Michałowie. Warsztaty edukacyjne na temat rezerwatu przyrody, jego walorów, lasu jako środowiska życia owadów, w tym jelonka rogacza, najważniejszych zagrożeń i sposobów jego ochrony zorganizowane były przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.