Mikołajki 2017

Zgodnie z tradycją 6 grudnia do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów, którymi obdarwał dzieci.

ANDRZEJKI 2017

"W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas,
niech taniec i pląsy
królują wśród nas."

Zapasy na zimowe czasy - grupa IV

24 listopada przedszkolaki z gr. IV, wspólnie z Panią Dyrektor zaprosiły niezwykłych gości - Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Widuchowej. Specjalnie na tę okazję przygotowały krótką inscenizację ,,Jarzynki Babci Balbinki", którą mieli przyjemność oglądać koledzy z młodszych grup I, V i VII. Panie zaprezentowały się przedszkolakom w przepięknych strojach i z piosenką na ustach, którą same ułożyły, po czym ochoczo zabrały się do pracy. Kroiły marchewki, szatkowały kapustę, przy okazji opowiadając przedszkolakom ciekawostki na temat robienia zimowych zapasów. Efektem naszej wspólnej pracy było ukiszenie zdrowej pełnej witamin kapusty. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę, oglądały m.in. starą szatkownicę i zapoznały się z jej działaniem. Poznały etapy kiszenia kapusty oraz z przyprawy niezbędne do jej zakiszenia.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Zajęcie przygotowały: wychowawczynie: B. Zając i A. Karcz. oraz Pani logopeda: A. Musiał.

Konkurs "Gwiazdka dla ptaka" w grupie V

Na zakończenie I etapu konkursu "Gwiazdka dla ptaka" zorganizowanego przez Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe, do przedszkolaków przyjechał pan leśniczy. Serdecznie podziękował wszystkim za zaangażowanie i zebranie ziarna dla ptaków z Ptasiego Azylu w Ostrowie. Wręczył dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na II etap , czyli rozstrzygnięcie i wyniki konkursu.

Wycieczka 5-latków z grupy II do biblioteki

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji grupa dzieci 5-letnich wraz z wychowawczyniami Dorotą B. i Elżbietą L. wybrała się na zajęcia biblioteczne ze swoimi ulubionymi misiami. Podczas spotkania dzieci wysłuchały ciekawostek historycznych o powstaniu misia, rozwiązywały zagadki i misiowy quiz , kolorowały misie, śpiewały i tańczyły przy piosence o niedźwiadku, układały misiowe puzzle i oglądały książeczki o misiach. Miło spędzony w bibliotece czas na długo pozostanie w pamięci dzieci.