Warsztaty edukacyjne w rezewacie przyrody

Dzieci z grupy V, wraz ze swymi paniami - Haliną Żądło i Agatą Kułagą, wybrały się na wycieczkę do rezerwatu przyrody "Polana Polichno" na terenie Kozubowskiego Parku Krajobrazowego oraz Szkółki Leśnej w Michałowie. Warsztaty edukacyjne na temat rezerwatu przyrody, jego walorów, lasu jako środowiska życia owadów, w tym jelonka rogacza, najważniejszych zagrożeń i sposobów jego ochrony zorganizowane były przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

"Bezpieczne wakacje" - wizyta policjantów w grupie VII

Zbliża się okres wakacji, dlatego 4-latki z gr. VII razem ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły do przedszkola policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Goście przybliżyli przedszkolakom zasady: bezpiecznego poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, zasady bezpiecznej i prawidłowej jazdy rowerem oraz rady: jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie zbliżających się wakacji. W spotkaniu wzięła również udział Pani Dyrektor. Na zakończenie, dzieci zaśpiewały piosenkę o wakacjach i wręczyły gościom upominek oraz podziękowanie za dobre rady oraz współpracę z naszym przedszkolem.

Przedszkolaki z grupy VI na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie – Hiszpania 2018, główną częścią programu były obchody jubileuszu 85 urodzin Koziołka Matołka. Dzieci z grupy VI, z naszego przedszkola zostały zaproszone na Festiwal, gdzie miały okazję zaprezentować taniec hiszpański przed licznie zgromadzoną publicznością. Wysłuchały również fragmentu bajki o Przygodach Koziołka Matołka czytanej przez Panią Prezydentową Agatę Kornhauser-Duda. Za brawurowe wykonanie tańca otrzymały z rąk Pani Prezydentowej maskotki.

Dzień Dziecka 2018

W tym roku na dzieci z naszego przedszkola, z okazji ich święta, czekało wiele atrakcji. Oprócz różnego rodzaju zabaw, konkursów i gier przy muzyce, dzieci mogły skorzystać z wielkiej, dmuchanej zjeżdżalni, degustować watę cukrową oraz spróbować swoich sił w robieniu ogromnych baniek mydlanych, co okazało się niełatwą sztuką. Każda grupa miała również okazję stworzyć wspólną pracę plastyczną malując farbami na folii, w efekcie czego powstały piękne, barwne obrazy.

"Świat muzyką malowany" koncert dla Mamy i Taty

Jak co roku, w słoneczny majowy dzień, nasze przedszkolaki wraz z rodzicami świętowały Dzień Mamy i Taty podczas uroczystego koncertu w BSCK pod hasłem "Świat muzyką malowany". Za miłość, za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet dzieci dziękowały swym rodzicom najpiękniej jak umieją - w słowach wierszy, tańcem i piosenką.
Zgodnie z tradycją, uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Szostak, następnie każda z grup zaprezentowała swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń oraz nauczycieli rytmiki. Do życzeń dołączył się również obecny na koncercie Pan Burmistrz Waldemar Sikora wraz z małżonką, życząc rodzicom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta, a także w ciepłych słowach pogratulował dzieciom wspaniałego występu, ofiarowując im jak zwykle kosz pełen słodyczy.